HMS se zúčatnilo 3945 závodníků z 88 zemí.

Bylo uděleno 2300 medailí, padlo 36 nových veteránských světových rekordů.

Nad 100 let se zúčstnilo soutěže 7 závodníků

(3 Polaci, 4 Indky). Nejstarší účastníci bylo 103let.

Halového mistrovství světa veteránů v atletice v Toruni (Polsko) se s našeho Arnold Clubu Otrokovice zúčastnil i J.Urban (64let).

Z rozběhu v kateg. 60-64let na 60m postoupil do semifinále o 5 deseti tisícin vteřiny ( 8,5772 - 8,5777vt. ). V semifinále zlepšeným časem 8,40vt. nepostoupil do finále a celkově skončil na 11.místě. K postupu potřeboval zaběhnout 60m o jednu desetinu rychleji.

V souboji o druhé postupové místo v rozběhu na 200m zaběhl čas 27,56vt. Bohužel v zápalu boje byl i ze soupeřem  diskvalifikován  pro vyšlápnutí z dráhy. Radoval se třetí v vzadu časem o 2,5vt. pomalejším.

Z celkového počtu 48 startujících by postupoval z 12.místa do semifinále.

Po pěti letech se na HMS zúčastnil i bez specializovaného tréninku ve skoku dalekém. Výkonem 467cm obsadil 10.místo.

60m R - M60     60m SF - M 60    200m R - M 60 27,56vt.!!   dálka M 60

Přestože se jednalo o halový šampionát – tradičně venku probíhaly i vrhačské soutěže, silniční chůze, půlmaraton a kros.

Českou republiku na šampionátu reprezentovalo 109 borců a v pořadí národů jsme obsadili 18 příčku se ziskem 6 zlatých, 15 stříbrných a 12 bronzových, celkem tedy 33 cenných kovů. Zvítězilo Německo před USA a Polskem, 4. Velká Británie, 5. Španělsko.