Svaz kulturistiky a fitness České republiky

KORONAVIRUS

2017 - 2020

Zlatá Tretra GOLDEN SPIKE 2019

20.6.2019 se v Ostravě uskutečnil již 58.ročník atletického mezinárodního závodu ZLATÁ TRETRA. Letos se v národním programu zůčastnili s našeho klubu Jiří Urban (64let), v běhu na 100m veteránů časem 13,45vt. po věkovém přepočtu obsadil 4místo

Do bojů ještě zasáhl syn našeho člena Anold Clubu Otrokovice Marek Kunčar (10let), v běhu na 200m přípravek časem 30,11vt. ZVÍTĚZIL a postaral se o velké překvapení.

výsledky přípravka- 200m                   výsledky masters 100m

Kvasický festival dračích lodí 2019

V sobotu 15.6.2019 jsme se zúčastnili

,,SK ARNOLD CLUB OTROKOVICE,,

závodů dračích lodí na řece Moravě v Kvasicích.

V závodě na 200m jsme časem 56,21vt. zvítězili. Na dlouhé trati v délce 1000m naše posádka časem 7:42,63min. obsadili 2. místo.

HMS Masters v atletice

HMS se zúčatnilo 3945 závodníků z 88 zemí.

Bylo uděleno 2300 medailí, padlo 36 nových veteránských světových rekordů.

Nad 100 let se zúčstnilo soutěže 7 závodníků

(3 Polaci, 4 Indky). Nejstarší účastníci bylo 103let.

Halového mistrovství světa veteránů v atletice v Toruni (Polsko) se s našeho Arnold Clubu Otrokovice zúčastnil i J.Urban (64let).

Z rozběhu v kateg. 60-64let na 60m postoupil do semifinále o 5 deseti tisícin vteřiny ( 8,5772 - 8,5777vt. ). V semifinále zlepšeným časem 8,40vt. nepostoupil do finále a celkově skončil na 11.místě. K postupu potřeboval zaběhnout 60m o jednu desetinu rychleji.

V souboji o druhé postupové místo v rozběhu na 200m zaběhl čas 27,56vt. Bohužel v zápalu boje byl i ze soupeřem  diskvalifikován  pro vyšlápnutí z dráhy. Radoval se třetí v vzadu časem o 2,5vt. pomalejším.

Z celkového počtu 48 startujících by postupoval z 12.místa do semifinále.

Po pěti letech se na HMS zúčastnil i bez specializovaného tréninku ve skoku dalekém. Výkonem 467cm obsadil 10.místo.

60m R - M60     60m SF - M 60    200m R - M 60 27,56vt.!!   dálka M 60

Přestože se jednalo o halový šampionát – tradičně venku probíhaly i vrhačské soutěže, silniční chůze, půlmaraton a kros.

Českou republiku na šampionátu reprezentovalo 109 borců a v pořadí národů jsme obsadili 18 příčku se ziskem 6 zlatých, 15 stříbrných a 12 bronzových, celkem tedy 33 cenných kovů. Zvítězilo Německo před USA a Polskem, 4. Velká Británie, 5. Španělsko.

Halové mistrovství České republiky veteránů

Sobota 9. března 2019 atletická hala na Střelnici, Jablonec nad Nisou.

Jiří Urban (64let) 60m 8,35vt./1.místo,  200m 28,58vt./1místo

Halový pohár dračích lodí - mistrovství ČR 2019

V sobotu 26.1.2019  reprezentanti našeho Arnold Clubu Otrokovice obsadili v BRNĚ na první letošní soutěži 8. ročníku mistrovství ČR dračích lodí  v halových podmínkách páté místo.

Kategorie "SPORT"

5. Arnold Club Otrokovice

propozice - 2019 BRNO

Voda v bazénu je jinánež na jakou jsme zvyklí na tekoucích řekách, což vede často k zajímavým soubojům trénovaných a netrénovaných posádek.

Jak se dá závodit v bazénu? Je to poměrně jednoduché. Posádky sedí v jedné lodi proti sobě a snaží se vzájemně přetlačit. Pro neznalé by se tento styl dal přirovnat k přetahování lanem. Vítězí ta posádka, která přetlačí soupeře.

Do dračí lodi posadíme 8 závodníků z každého týmu. V lodi tedy sedí celkem 16 pádlařů. V každém týmu musejí vždy sedět v lodi alespoň 2 ženy. Loď se následně posune do středu bazénu, kde se odstartuje závod tradičními mezinárodními povely: „Are you ready! Attention! Go!“ Na okraji bazénu stojí čároví rozhodčí. Ve chvíli, kdy se loď dostane za čárového rozhodčího, ten zvedne praporek a závod je ukončen. Vyhrává ta posádka, která přetlačila svého soupeře a dostane se tedy blíže k čárovému rozhodčímu na opačném konci bazénu.

Každý tým může být složen až z 10 závodníků. Minimum je však 8. Rozložení posádky záleží čistě na kapitánovi, ale při každém závodě musí sedět v lodi alespoň 2 ženy. Jako příklad uveďme posádku, která si přiveze 7 mužů a 3 ženy. Celkem 10 osob. V závodě poté mohou jet 2 ženy a 6 mužů nebo 3 ženy a 5 mužů. Dohromady vždy 8 závodníků v lodi.

Počet závodů závisí na počtu účastníků. V případě účasti 20ti týmů, a i kdybyste všechny rozjížďky prohráli, pojedete minimálně 5x. Stát se ale může, že finálový tým bude absolvovat 10 rozjížděk. Vyřazovací pavouk obsahuje i opravné rozjížďky a tak nehrozí, že jediná porážka Vás odsoudí hluboko mezi poražené.

Vánoční cena v silovém trojboji 2018

V sobotu 22.prosince 2018 se uskutečnil již XXXVII. ročník klubové soutěže SK Arnold clubu Otrokovice v silovém trojboji. Vítězem se již po sedmé stal Radek Petr (46let)

Jiří Urban (63let) se již zúčastnil 25.ročníků.

Vyhodnocení a večírek proběhl v restauraci SÝPKA.

Mezistátní veteránské závody masters

DNE 25.8.2018 SE V CHORVATSKÉM ČAKOVCI USKUTEČNILO MEZISTÁTNÍ ATLETICKÉ VETERÁNSKÉ UTKÁNÍ MEZI DRUŽSTVY

CHORVATSKA, SLOVINSKA, RAKOUSKA, ŠVÝCARSKA, MAĎARKA A ČESKÉ REP.UBLIKY

Člen našeho Arnold Clubu OTROKOVICE J.Urbam (63let) po loňském vítěztví na 100m (12,81vt.) letos obsadil časem 13,11vt. 3.místo. Jako člen štafety přispěl k 2. místu ve štafetě na 4x100m. ( podle pravidel musela mít štafeta v součtu čtyř členů minimálně 200let ).

TERANI MU - VÝ

Otrokovická zubr desítka 2018

2018

V sobotu 14.7.2018 se uskutečnil již šestý ročník OTROKOVICKÉ ZUBR DESÍTKY. Téměř 35 posádek si měrilo své síly na sprinterské trati 150m a v tzv. dračím biatlonu. Reprezentanti našeho Arnold Clubu OTROKOVICE v dračím biatlonu obsadili 2. míst.